- Stajyerimiz Moskova'da PDF Yazdır e-Posta
Haberler - En son haberler
Pazar, 20 Mayıs 2012 12:17

Birleşmiş Milletler Türk Derneği ikinci dönem stajyeri ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi son sınıf öğrencisi Cemile Asker, 8-13 Nisan 2012 tarihleri arasında Moskova Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nün (MGIMO) ev sahipliğini yaptığını 13. Moskova Uluslararası Birleşmiş Milletler Similasyonu’nda derneğimizi temsil etti.

1999 yılından beri aralıksız gerçekleştirilen ve bu yıl Rusça, İngilizce ve Fransızca olmak üzere 10 ayrı komiteden 600’e yakın öğrencinin katıldığı konferans, bu yıl Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki- Moon’un video-konferansıyla açılışını yaptı.

Cemile Asker, Ortadoğu’da Nükleer Silahsızlandırılma’nın tartışıldığı Genel Kurul’un Birinci Komitesi’nde Romanya’yı temsil etti. Oldukça hareketli ve başarılı geçen oturumların ardından kabul edilen Ortak Karar Belgesi ile konferans sona erdi.

alt

Moskova’da BMDDF Genel sekreteri Sayın Bonian Golmohammadi ile tanışma fırsatını yakalayan Asker, ayaküstü gerçekleştirilen sohbette kendisinin BMTD stajyeri olduğunu ve kendileriyle tanışmaktan büyük onur duyduğunu belirtti. BMTD ile yakından ilgilenen Sayın Golmohammadi, BMTD ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyduklarını ve derneğimizi her platformda görmek istediklerini sözlerinde belirtti.

Gençlik Kolları ile daha yakından ilgilenmeye başladıklarını da sözlerine katan Genel Sekreter, Gençlik Kolu’nun öneminden bahsetti ve bizi Kasım ayında York’ta gerçekleşecek olan BMDDF Gençlik toplantısında bizzat davet etti.

 
 
 
Design by Design & Hosted